Четвер, 27.06.2019, 09:23
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Меню сайту
  Наше опитування
  Оцініть мій сайт
  Всього відповідей: 71
  Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0
  Календар
  «  Червень 2019  »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
       12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930

            КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД "МІЖШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНО-ВИРОБНИЧИЙ КОМБІНАТ" м. Ромни, Сумської області (далі в тексті МНВК) - це навчальний заклад системи загальної середньої освіти, який забезпечує потреби старшокласників ЗНЗ міста у профільній та професійній підготовці та профорієнтації.

            Відповідно до Рішення міської ради народних депутатів від 01.09.1976 р. № 103 на базі майстерень середньої школи № 7 був створений Комунальний заклад "Міжшкільний навчально-виробничий комбінат".

            Комунальний заклад "Міжшкільний навчально-виробничий комбінат" - юридична особа, яка має відповідну печатку і штамп. Заклад включено до єдиного Державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

            Заклад має земельну ділянку загальною площею 0,3647 га (Витяг державного земельного кадастру про земельну ділянку НВ-5904990162017 від 20.04.2017 р.).

            МНВК підпорядкований відділу освіти виконавчого комітету Роменської міської ради, майно комбінату є комунальною власністю.

           Відповідно до рішення Державної акредитаційної комісії заклад отримав ліцензію щодо здійснення освітньої діяльності у сфері професійно-технічної освіти рішення ДАК від 09.06.1998 р., протокол № 14, наказ МОН від 02.11.2016 року № 1486л

  з/п

  Код за

  державним

  класифікатором

  України

  Назва професії

  Ліцензований

  обсяг

  1. 8322 Водій автотранспортин засобів (категорія В) 50
  2. 8322 Водій автотранспортин засобів (категорія С) 50
  3. 4115 Секретар керівника (організації, підприємства, установи) 60
  4. 4112 Оператор комп'ютерного набору 60

           Окрім вищевказаних професій, учні МНВК отримують профільну підготовку з наступних спеціалізацій:

  • основи долікарняної допомоги;
  • виховання дітей дошкільного віку (Гувернер).

            Паралельно з основним навчанням учні опановують курси за вибором:

  • слюсар з ремонту автомобілів;
  • основи автослюсарної справи;
  • основи створення флеш-анімації;
  • тренінг-курс "Захисти себе від ВІЛ".

            Станом на 01.09.2017 р. у закладі навчається 131 учень.

  10-й клас - 41 учень;

  11-й клас - 90 учнів.

            Мова навчання та спілкування у закладі - українська.

            Комунальний заклад "Міжшкільний навчально-виробничий комбінат" свою діяльність здійснює згідно зі Статутом, затвердженим Рішенням двадцять сьомої сесії п'ятого скликання Роменської міської ради від 09.12.2008 р. (нова редакція) та погодженим в Департаменті загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України від 03.12.2014 року.

            У своїй діяльності МНВК керується Конституцією України, законами України "Про освіту", "Про професійно-технічну освіту", "Про охорону праці", "Про дорожній рух", положеннями "Про міжшкільний навчально-виробничий комбінат", "Про професійно-технічний навчальний заклад", "Про професійну орієнтацію молоді, що навчається", концепціями "Профільного навчання у старшій школі", іншими державними нормативно-правовими актами з питань професійно-технічної освіти.

            У МНВК створені умови для успішного оволодіння обраними професіями та спеціалізаціями. Для всіх професій є в наявності необхідна нормативно-правова документація, майстерні і кабінети мають належну матеріально-технічну та методичну базу. Загальна площа приміщень закладу становить 916,7 м2, навчальна площа - 401,3 м2. Потужність комбінату - 75 місць за день. Навчальна площа на одного учня - 5,3 м2. За тиждень комбінат має можливість прийняти 375 учнів в одну зміну.

            Підготовка кваліфікованих робітників фінансується з бюджету міста.

            Зміст і терміни навчання у міжшкільному навчально-виробничому комбінаті визначені робочими нормами навчальними планами і програмами. Навчально-виховний процес здійснюється у відповідності з навчальними планами і розкладом занять. Головна увага при розробці робочих навчальних планів приділяється вивченню сучасних прогресивних технологій, передових методів праці, зв'язку теорії з практикою. Всі професії забезпечені паспортами комплексно-методичного забезпечення, необхідною інструктивно-технологічною документацією, підручниками, навчальною літературою.

            Зарахування на навчання учнів, слухачів здійснюється у відповідності до "Правил прийому на навчання до Комунального закладу "Міжшкільний навчально-виробничий комбінат"".

            Формування навчальних груп з числа учнів загальноосвітніх шкіл за професіями проводиться на основі анкетування, тестування та заяв учнів і їх батьків, враховуючи бажання учнів.

         Протягом навчального року   профконсультаційною службою спільно с психологами та класними керівниками загальноосвітніх шкіл проводиться профорієнтаційна робота з учнями 9-х класів базових шкіл. Учні ознайомлюються з професіями, які можна здобути навчаючись в МНВК, усвідомлено обрати профіль навчання, плануючи власне професійне майбутнє. Для учнів 9-х класів проводяться "Дні відкритих дверей".

            При виборі школярами професії враховуються їх стан здоров'я та фізичний розвиток, який визначається органами охорони здоров'я.

           Комплектування груп закінчується 1 жовтня.

            Склад навчальних груп визначається наказом директора закладу, в якому вказується: професія, номер та склад навчальної групи. Реєстрація учнів у МНВК здійснюється в "Алфавітній книзі обліку основного складу учнів."

            Учні шкіл навчаються в МНВК  2-х роки (10-11 клас). У кінці 11-го класу учні, які успішно виконали навчальні плани і програми, виявили бажання отримати професійно-технічну освіту, допускаються до здачі кваліфікаційних екзаменів, за результатами яких отримують посвідчення водія чи свідоцтво про присвоєння певної професії.

            Постійно модернізується та налаштовуючись на потреби сучасних учнів, МНВК відіграє важливу роль у організації якісного профільного навчання у місті.